معرفی کتاب «مطالعات فرهنگی درباره‌ی فرهنگ عامّه»

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳
این کتاب، هم نظریه‌های مطالعات فرهنگی را به روشنی معرفی می‌کند و هم این‌که با ذکر جزئیاتِ پژوهش‌های شاخص، الگویی از تحقیقات عملی در این زمینه پیش روی خواننده‌ی ایرانی قرار می‌دهد.

درنگ| کتاب مطالعات فرهنگی درباره‌ی فرهنگ عامّه توسط حسین پاینده و به منظور معرفی «مطالعات فرهنگی» به زبان فارسی ترجمه شده است. نویسنده در هر فصل، مهم‌ترین مفاهیم این حوزه از علوم انسانی را در بحث راجع به جنبه‌های گوناگونِ فرهنگ عامّه، با استناد به کتاب‌ها و مقالاتِ مشهورترین نظریه‌پردازانِ مطالعات فرهنگی شرح می‌دهد و سپس به نمونه‌هایی از ارزشمندترین تحقیقاتی اشاره می‌کند که با اتخاذ همین رهیافت انجام شده‌اند. از این رو، می‌توان گفت این کتاب، هم نظریه‌های مطالعات فرهنگی را به روشنی معرفی می‌کند و هم این‌که با ذکر جزئیاتِ پژوهش‌های شاخص، الگویی از تحقیقات عملی در این زمینه پیش روی خواننده‌ی ایرانی قرار می‌دهد. در فصل‌های مختلف این کتاب، به موضوعاتی از این قبیل پرداخته می‌شود: جایگاه تلویزیون در فر‌هنگ معاصر؛ علل جذابیت فیلم‌ها و رمان‌های عامّه‌پسند؛ تحلیل فرهنگی محتوای روزنامه‌های جنجالی و مجلات عامیانه؛ دلالت‌ها و معانی نمادین موسیقی پاپ برای جوانان؛ مصرف‌گرایی در جامعه‌ی معاصر؛ و تحولات فرهنگی در فرایند جهانی‌شدن.

چاپ دوم کتاب مطالعات فرهنگی درباره‌ی فرهنگ عامّه که جایزه‌ی کتاب فصل را برای مترجمش به ارمغان آورد، در 363 شامل نمایه، صفحه توسط نشر آگه منتشر شده است.

 

نظر شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://links.idc1998.com/?fp=MXNWkvdCg5nMIF%2FDinxCKkV2R%2BZkuBy%2Fp0r4YQGKjCRQNrFy1ay4eC2dXneLfmBHRv1HekEnt9Mmf8C%2F7o8KoA%3D%3D&prvtof=G8IT78uJV19VfPJJJtA1%2BL3BShVNQxyKRv3CuB9Ba8Y%3D&poru=im8y0E2KggfBxQLZ%2FgBtKmTYDlKC4P1Uq0z9LejS7hvm5h9qyJbR62R9SfiI4eFhhY27PN71UDlhiPNnKweeOQ%3D%3D&type=link">Click here to proceed</a>. </body>