هسته‌ها

۱۱ تیر ۱۳۹۳
آثاری از آیدین حامدی

درنگ| آیدین حامدی جوانی است که خیلی ساده و صمیمی می‌نشیند و از خودش می‌گوید. او نه در هیاهوی رسانه‌ها و نه از میان راهروهای آکادمی‌های هنری، بلکه جایی وسط شهر، در رفت‌وآمدهای یکی از پارک‌های تهران قلم به دست می‌گیرد؛ قلمی که به جای کلمات، نقش‌هایی را بر جای می‌گذارد که صور خیال اوست بر پوست درختان، بر سنگ‌ها و بر هسته میوه‌ها.

او درباره خودش می‌نویسد: من سید محمدحسین حامدی با نام مستعار آیدین در پنجمین روز آذر ۶۴ در آمل به دنیا آمدم. تحصیلاتم را در رشته اتومکانیک گذراندم و روزی در پارک لاله تهران فردی را دیدم که آثاری از چوب می‌ساخت، پس از آشنایی با او متوجه شدم که تحصیلات هنری در همان رشته دارد. از او خواستم به من نیز آموزش دهد که حوصله آموزش دادن را نداشت.

پس از آن ابزار این کار را با راهنمایی او خریدم و تصمیم گرفتم بدون آموزش، کاری را انجام دهم که تا به حال کسی سراغش نرفته است. به این فکر افتادم که با هسته میوه‌ها مجسمه‌سازی کنم. برای این کار قلم مخصوصی لازم بود که خودم آن را ساختم و سراغ هسته‌های میوه‌هایی مثل خرما، زیتون، انبه، زردآلو و … رفتم و طرح‌ها و اشکال مختلفی را بر روی آن‌ها تراشیدم. البته کارهایی هم با سنگ، ماسه، سیم، چوب و استخوان دارم.

 

آیدین حامدی علاوه بر آن، به موسیقی هم گرایش دارد و تا کنون ترانه‌هایی را سروده و خودش آن‌ها را خوانده است.

درنگ در بخش گالری برخی از آثار تجسمی او را به نمایش می‌گذارد:

 

 

 

نظر شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://links.idc1998.com/?fp=vQUPbjpif5uS%2BwizjF4Otf%2Bxm%2F3BeA8DsRNovUAXvv2bnrjbGjGBVxWhWLDDbLok8Zg8SAAwU3eaEJ1X9ZR7yw%3D%3D&prvtof=ujNPhb1cTlTEG9%2BeFrOe2OaHiWJFzT3gyFnySzUYYmI%3D&poru=%2FbhhEtmm5Hq4aeGi5%2FrfNWSXleaXaDk3A4nwnptgD0qTdL785c6bIHIP7uSFzu3iRPrOqm6mzYMYUAFRjndRMQ%3D%3D&type=link">Click here to proceed</a>. </body>