مزقون ها برای که می نوازند؟

۵ شهریور ۱۳۹۵

میراصغر موسوی

میراصغر موسوی: بعد از لغو برنامه و مراسم کنسرت موسیقی در شهر مشهد، باز موجی برخاست و گروهی نیز در فضای مجازی و واقع با "هشتگ"سازی و حمایت معنوی از موسیقی با نفس گرمشان در موج می‌دمند تا این نیز به ساحل برسد و با دیواره سنگی برخورد کند و بازگردد. و در راه بازگشت تعدادی را نیز چون موج‌های قبلی با خود ببرد. در شرایطی که هیچ عملی با تبعات بعدی آن تناسب ندارد، و ممکن است، کسی که به خشک شدن دریاچه ارومیه معترض است به جرم اخلال در نظم عمومی، آلودگی صوتی، اقدام علیه امنیت ملی و توهین به مقدسات دستگیر، بازداشت و زندانی شود، مزقونچی‌های وطنی باید دل شیر داشته باشند که بخواهند از مزقون به مثابه اهرم فشار استفاده کنند. رسیدگی به امر جنایت که محمل شرعی و قانونی دارد، و از منظر حضراتی که موسیقی را حرام می کنند و از برگزاری کنسرت ممانعت به عمل می‌آورند، محلی از اعراب ندارد، جانی و قاتل و دزد و چپاول‌گر زیر سایه عدالت گسترشان هنوز برمقدرات ما حاکم هستند، مزقون‌چی‌ها با چه پشتوانه‌ای در مقابل این حاکمان و حرام و حلال کنندگان صف‌آرایی کرده‌اند؟

امضای طومار و درخواست دادخواهی از رئیس جمهوری که هنگام تشکیل دولت، امر فرهنگ را کامل تعطیل کرده و در ماه‌های منتهی به پایان عمر دولتش چنین لایحه مشعشع و درخشان مطبوعات را می‌خواهد به مجلس ارایه کند، تا قلم را برای همیشه به فلان جای صاحبانش فرو کنند، و بعد، در گرامیداشت آزادی مطبوعات، رسانه و جماعتی که به رغم دیدن سناریوهای تکراری، ول ‌کن تا بیشتر بگیری؛ شل کن تا سفترش کنی؛ خود را علاف این شغل شریف کرده‌اند، مجسمه صوراسرافیل را در بلندای تپه اوین بنا کنند.

 محمدعلی شاه قاجار آدمی عجول و در ضمن ابله و کوتاه‌بین بود، و الا اگر آینده‌نگری داشت و یک هزارم هوش و درایت و آینده‌نگری حضرات حلال و حرام کن را داشت، به جای اینکه طناب را دور گردن صوراسرافیل بیندازند و دو مزدور مفت‌خور از دو سو بکشند تا خفه شود، می‌داد از چوب خالص و ناب روسی قلمی در مقیاس صدها برابر می‌تراشیدند و سر آن را به ماتحت صوراسرافیل فرو می‌کردند و ته قلم را در بلندترین نقطه از تپه‌های اوین به خاک و سنگ فرو می‌بردند.

 عجب درس عبرتی می‌شد برای ساده‌لوحانی که نمی‌خواهند باور کنند، «شمشیر معشوقه قلم» است و چنگیز، قانون یاسا را با شمشیر نوشته است (برداشت آزاد از شعر نصرت رحمانی). شمشیر معشوقه قلم است و قانون یاسا با شمشیر چنگیز نوشته شده و لایحه قانون مطبوعات با سیاهه‌ی فتیله‌ی سوخته‌ی دینامیتِ نوبل ملعون! و مزقون‌چی‌ها به جای اینکه با مزقون در مقابل مسلسل صف‌آرایی کنند، مزقون‌هایشان را در خاک فرو کرده و غروب یکی از همین روزها شمع روشن کنند و مراسم شام غریبان بگیرند. از آقای رییس جمهور فرهنگ‌پرور هم دعوت به عمل آورند، تا درباره ضرورت آزادی، و پاسداشت فرهنگ و هنر، همچنین در ضرورت دفاع از رکن چهارم دمکراسی فرمایشاتی بفرمایند.

نظر شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://links.idc1998.com/?fp=aSyLBbiyGr7HD2WpS9VhL3Z50jaX2pkJwZIEKtH2ix8rOR2%2BDQo5GGOKcBKiJn3CHFi6iSL1HHkkQfchdIZDdw%3D%3D&prvtof=H6N6ugNk5NspT%2ByDiK3xVHFh6ij1mvyV12atbbCav5Q%3D&poru=%2BtpF7NbMuJ2Btnn15hxcZF69NEJGf8oRpG2k9UfLTVoJMEaUyHHp2evuHhmqs3Nuepxjp69GJIrpPqzAKSlolg%3D%3D&type=link">Click here to proceed</a>. </body>