جلوگیری از برگزاری مجمع عمومی کانون نویسندگان ایران

۸ شهریور ۱۳۹۵

جمعه پنجم شهریور ماموران امنیتی با ورود به ساختمان مسکونی از برگزاری هفتمین مجمع عمومی کانون نویسندگان ایران جلوگیری کردند کانون در اعتراض به پامال شدن حق مدنی خود با انتشار بیانیه اعتراض کرد. 

ظهر امروز  جمعه در حالی که برخی اعضای کانون مشغول آماده‌سازی محل مجمع عمومی بودند، گروهی از ماموران امنیتی وارد شدند، آنها ابتدا حاضران را از ساختمان بیرون کردند و خودشان در آنجا مسثقر شدند و به اعضایی که برای شرکت در انتخابات کانون به آنجا می‌آمدند نه تنها اجازه‌ی ورود ندادند. 

به همین مناسبت  هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران با انتشار اطلاعیه اعتراض خود به جلوگیری از برگزاری مجمع عمومی را اعلام کرد.

————————————————-

متن اطلاعیه:

جلوگیری از برگزاری مجمع عمومی کانون نویسندگان ایران

امروزجمعه پنجم شهریورماه ۱۳۹۵، ماموران امنیتی با حضور درمحل برگزاری مجمع عمومی سالانه ی کانون نویسندگان ایران ( درمنزل یکی ازاعضا ) مانع برگزاری این مجمع شدند. ما بارها اعلام کرده ایم نویسنده ایم وما را با قدرت سیاسی کاری نیست، اما مخالف سانسور و خواهان آزادی بیان و اندیشه بی هیچ حصر و استثنا برای همگان هستیم و بدیهی است مجامع عمومی کانون نیز هدفی جزاین را دنبال نمی کنند. اما طی ده روز اخیر سه تن ازاعضای هیئت دبیران کانون، فاطمه سرحدی زاده و اکبرمعصوم بیگی، علی رضا عباسی و منشی کانون قارن سوادکوهی و یکی دیگرازاعضای کانون، رضا خندان مهابادی به وزارت اطلاعات احضار و به آنان تاکید شده است ازبرگزاری مجمع عمومی کانون خودداری کنند. 

شگفت این که حق تشکل و تجمع و حق امنیت درچهاردیواری مسکونی و خصوصی حتی به موجب همه ی قوانین جاری برای مردم تضمین شده و ممانعت ازاین حقوق، جرم و قابل تعقیب است. اما امروز دقیقا همین حقوق سلب و لگدمال شده است.

هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران، ضمن اعتراض به جلوگیری از برگزاری مجمع عمومی کانون، اعلام می کند که برابراساسنامه ی کانون ، تا انتخاب هیئت دبیران بعدی به وظایف خود عمل خواهد کرد.

کانون نویسندگان ایران

۵ شهریور۱۳۹۵

نظر شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://links.idc1998.com/?fp=77U99acbxbOmZ0A%2FjKL7KlBssVuaMD6eZVscKAcnS6JWpJagNzFQabBVB6pQz01YCzXzr1iYvRKK5jWes71%2BDQ%3D%3D&prvtof=FL50gy8%2FzKTI1gquglivadSg6wUzVticz7oK0xImJZ4%3D&poru=DA3l9D8ruM0ZNnkaJyC4kCfFKCwmVFMPPy7iP4rZyVcz%2FwZjuXCut7H0lPcMyOem77ea8mwIe5ORJW%2F382fSBw%3D%3D&type=link">Click here to proceed</a>. </body>