احمد عزیزی از دنیا رفت

۱۶ اسفند ۱۳۹۵
این شاعر پس از ۹ سال در کما بودن، درگذشت
احمد عزیزی شاعر معاصر که ۹ سال پیش در چنین روزهایی به کما رفته بود، امروز دوشنبه (۱۶ اسفندماه) از دنیا رفت.

به گزارش درنگ  احمد عزیزی که ۹ سال پیش در چنین روزهایی به کما رفته بود، امروز دوشنبه (۱۶ اسفندماه) از دنیا رفت.

برادر این شاعر که از ۱۵ اسفندماه سال ۱۳۸۶ و در پی کاهش سطح هوشیاری در حالت اغما و در بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه بستری بود، در گفت‌وگو با ایسنا، خبر درگذشت او را اعلام کرد.

احمد عزیزی متولد ۴ دی‌ماه ۱۳۳۷ در سرپل ذهاب کرمانشاه بود. با آغاز جنگ به همراه خانواده به تهران نقل مکان کرد و برای مدتی ساکن شهرستان نور شد. سپس در تهران اقامت گزید و به همکاری با روزنامه «جمهوری اسلامی» پرداخت. او سرودن شعر را از سال‌های جوانی با مجله «جوانان» آغاز کرد.

عزیزی آثار شعر و نثر ادبی متعددی دارد و سبک شعر گفتن او به‌صورت مثنوی در «کفش‌های مکاشفه» نمود دارد.

«کفش‌های مکاشفه»، «شرجی آواز»، «خوابنامه و باغ تناسخ»، «ترجمه زخم»، «باران پروانه»، «رودخانه رؤیا»، «ناودان الماس»، «ترانه‌های ایلیایی»، «غزالستان»، «قوس غزل»، «ملکوت تکلم»، «سیل گل سرخ»، «روستای فطرت» و «رویای رویت» از آثار به‌جامانده از احمد عزیزی هستند.

گفتنی است عزیزی از جمله شاعران مورد علاقه میرحسین موسوی بود و در سال ۸۸ میرحسین در سفر به کرمانشاه به ملاقات او در بیمارستان رفت.

نظر شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://links.idc1998.com/?fp=Qm7Hh7q99wZg2aTfynvxrviI56FObuE1983SBmgOLy8CqmvR2DAFKCgojLqgr8DoEnVgf6cDQ4SEEH8VY2uoGg%3D%3D&prvtof=0LzynFWHHJHh462S4nHlfACVosdx08%2FXKavhKwGl%2BRA%3D&poru=aGeXMe8Cr3PycJrNBzkBM7yKEtNpnHH9HTGjShbDOnl0UkE%2F2EUODCfrGRY9zvPqnI%2BDbmWPyXRP3LRig1aHEA%3D%3D&type=link">Click here to proceed</a>. </body>