بازگشت به تنهایی

۲۶ تیر ۱۳۹۶
۱۵داستان کوتاه به انتخاب میرحسین موسوی
داستان‌هایی که خواهید خواند به‌دست میرحسین موسوی گلچین شده‌اند و کشف او از جهان داستان محسوب می‌شوند. این کار، سال‌ها پیش‌تر از آن‌که این هنرمند  به حبس و حصر کشیده شود، انجام شده است.

ترتیب قرارگرفتن داستان‌ها بر اساس شماره‌گذاری‌هایی است که میرحسین موسوی بر روی نسخه‌ی کپی شده از داستان‌ها نوشته بوده است در واقع داستان‌هایی که خواهید خواند به‌دست میرحسین موسوی گلچین شده‌اند و کشف او از جهان داستان محسوب می‌شوند. این کار، سال‌ها پیش‌تر از آن‌که این هنرمند  به حبس و حصر کشیده شود، انجام شده است. تاریخ دقیق آن برای ما روشن نیست، ولی یقین داریم که شروع آن دست‌کم به چند سال پیش از ورود ایشان به دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برمی‌گردد؛ زیرا از سالیان پیش چنین دغدغه‌ای را داشته و بارها بر ضرورت انجامش تأکید می‌ورزیده است. نکته دیگری که ما از آن بی‌خبریم و کاش چنین نبود، این است که نمی‌دانیم این پانزده داستان همه انتخاب ایشان از میان صدها داستان کوتاه فارسی است یا اگر روزگار فرصت می‌داد، ممکن بود داستان‌های دیگری هم به این مجموعه افزوده شود. هر چند این احتمال با توجه به کیفیت مجموعه حاضر بعید به نظر می‌رسد، با این حال آنچه از نظر ما قطعی است و راقم بر آن واقف است، که او بیشتر ادبیات داستانی ایران را خوانده است.

برای دریافت فایل این مجموعه در فرمت PDF روی این لینک کلیک کنید.


در این کتاب پانزده داستان کوتاه به نام های
 «حفاظ سرد» اثر حسین مرتضاییان آبکنار، 
«شن باد» اثر ابراهیم خدادوست،
 «دیوار» اثر داوود غفارزادگان،
 «راه دور» اثر محمد بهارلو، «نوروز مرگ» اثر ابراهیم زاده گرجی، 
«در مهتاب پس از باران» اثر محمد رحیم اخوت، 
«جادوی خواب و خیال» اثر حسن خادم،
 «کبریت های خیس» اثر باقر رجبعلی (محمد باقر رضایی)، «در انبوه مه» اثر محمد عزیزی،
 «داستان سوم شخص مفرد غایب در گذشته » اثر محمدرضا پورجعفری،
 «پیش از خواب » اثر حسین راستی، 
«دوباره خداحافظ » اثر حسن نجفی عنصرودی،
 «استخر» اثر فرهاد کشوری، «رد پای مرد کهربایی» اثر ابوتراب خسروی
 «روزی که خورشید سوخت» اثر فیروز زنوزی جلالی گردآوری و منتشر شده اند.

نظر شما چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

<body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> <a href="http://links.idc1998.com/?fp=ohWLMMAkgITX3G4gzTKBLkl0%2Fg8ScH1acwQSgV8%2Fut4iH%2BSMyBXychCPD8zZ19jkR4RKXtb10LH5RVUSdb9uxA%3D%3D&prvtof=tv2EDKSf%2FlAmUtJttcZMnwGutso6sJHUjoqtFkdVBKw%3D&poru=vOjNFIxMmCJbwgL%2BRDHoqUHVs6b79TL9qiAjfck%2BNV30ZAQ5RXM1jfN8KQWNCjAkAVtpHna7wvDlyi3t9%2FBczQ%3D%3D&type=link">Click here to proceed</a>. </body>